راهنمای کارت ویزیت

 

 

فرم عمومی چاپ چیست؟

 

   به مجموعه فایل های چاپی که به عـلت پایین آوردن هزینه ها به صـورت مشتـرک داخـل یک فرم چـاپی بسته شده و نسبـت به نوع رنـگ فایل ها تفکیک نمـی شوند فـرم عمومـی گـفته مـی شود.  لازم به ذکـر اسـت هـر فـرم عمومـی دارای میانگـین رنگـی خاص می باشد و رنـگ ها بر اسـاس رنـگ قـالب فرم چـاپی تنظیـم میشود از این رو کـلیه کارهایی که در این فرم چاپ میشود، با 15% اختلاف رنـگ نسبت به مانیتور استاندارد مواجه خواهند شد.

  توصیه مهم: توجه داشته باشید نوع سفارش خود را با توجه به حساسیت و اهمیت کارتان مشخص کنید. لازم به ذکر است کیفیت سفارشات ( به لحاظ رنگ و کاغذ و...) در فرم های عمومی با یک فرم اختصاصی قابل مقـایسه نخواهد بود.

 


 

 


 

حداقل دانسته های شما برای تهیه فایل آماده به چاپ

 

 

 فرمت فایل آماده چـاپ بایستی به صورت عکس (TIF -JPEG) تحویل مجـموعه شود. در غـیر این صـورت خرابی به عـهده سفارش دهنده می باشد

 مد رنگی فایل : از مدل های رنگـی غـیر از  CMYK و یا ترکـیب های 16Bit استفاده نشود. در صورت استـفاده نتیجـه چاپی با خطای رنگی 60% و یا بیشتر مواجه خواهد شد.

رزولوشن فایل : کـیفیت کلیه فایل های چـاپی بایستی 300Dpi باشد در صورت استفاده از کیفیت تصـویر پایین ترکارهای چاپی شما با افت کـیفیت مواجـه خواهد شد.

 

   مدل رنگی CMYK

 

این مود رنگی که مورد استفاده در چاپ افست می باشد. از حاصل 4 رنگ اصلی چاپ یعنی cyan, magneta, yellow, black میلیون ها رنگ تولید می شود.

 

 

  تفاوت نور و رنگ

 

 همانطور که در تصویر 1 و 2 می بینید از ترکیب مود CMYK به صورت تمپلات رنگ مشکی به دست می آید و از ترکیب نورهای RGB به صورت تمپلات رنگ سفید به دست می آید از این مسئله می توان فهمید که قاعده مود CMYK و RGB از بنیان با یکدیگر تفاوت دارند.

    تذکر: عکس ها به صورت اورجینال RGB است. برای تبدیل عکس های RGB به CMYK از فتوشاپ استفاده کنید  نکته: به یاد داشته باشید اساسا سیستم نمایش مانیتور بر مبنای RGB است و توان نمایش دقیق CMYK را ندارد.

 

    راهنمای رنگ مشکی

 

    رنگ نوشته های مشکی:

 

 

 

در صورتی که در فایل خود از نوشته های مشکی استفاده می کنید رنگ این نوشته ها باید مشکی تک رنگ (black:100) باشد. لازم به ذکر است هرچه مشکی تک رنگ به خاکستری تمایل دارد و با مشکی 4 رنگ قابل قیاس نیست اما خطا در نوشته های مشکی 4 رنگ اجتناب ناپذیر است.

تبصره: این مسئله در مورد محصولات جنیوس برعکس می باشد. به شکلی که برای تمام محصولات جنیوس حتما بایستی از نوشته های 4 رنگ ( چهار 100 cmyk ) در طراحی خود استفاده کنید.

 

    زمینه مشکی تک رنگ

 

    اگر زمینه طراحی خود را مشکی تک رنگ ( black 100) انتخاب کنید نتیجه چاپی آن خاکستری خواهد شد. حتی المقدور در زمینه های تمپلات از این رنگ اسفاده نکنید ، غیر از اینکه سفارش شما مشکی پر رنگ نخواهد شد نتیجه نهایی مطلوب نخواهد بود.

 

 

 

 

 

 

چنانچـه در سفارش کارت ویزیت کتـان از رنـگ های تمپـلات استفاده شـود، نتیجـه چـاپـی دچـار پـشـت زدگـی و مشــکـلات دیگر خواهد شد. در طراحی این فـرم ها از رنـگ های پر و نوشـته های چهار رنگ استـفاده نشود. در صـورت بروز هرگونه خطا کلیه مسئولیت به عهده مشتری خواهد بود.

رنگ تمپلات: به رنگ های پر که به صورت یکنواخت در کل و یا قسمتی از طرح استفاده شده باشد، گفته می شود.

 

در صـورت استفـاده از نوشتـه های 4 رنگ مرکز مسئـولیتی در قبال خـرابی سفارش نخـواهد داشـت. (محصـولات جنیوس شامل این محدودیت نمی شوند)

به طور کلی مجموعه مسئولیتی در قبال خوانده شدن QR-Code نخواهد داشت.اما در صورت استفاده از آن فقط از رنگ مشکی تک رنگ (k=100) استفاده نمایید.

 

در فـرم های ویـزیت 3 میلی متـر و در فـرم های لمـینیت 5 میلی مـتر خـلاصـی بـرش رعـایت شود. در فرم هایی که برجـستگی دارد ، فایـل های برجستگی آن از کناره های کار 7 میلی متر فاصله داشته باشد.

در کـلیه سفارشات چـاپی خـطای برش وجود دارد. ( حـداقل 3 میلی متر) دقـت داشتـه باشید در صـورت حساسیت سایز سفارشتان ، بایستی این خطـا را در نظر بگیرید.(یعنی سفارشات خود را 2 میلیمتر بزرگتر از اندازه ای که می خواهید ثبت کنید.)